Festyn rodzinny "Czas na zdrowie"

29 maja 2015 roku w naszej szkole został zorganizowany festyn rodzinny pod hasłem "Czas na zdrowie". W tym dniu uczniowie klas 0-III pod czujnym okiem wychowawczyń, przygotowali dla rodziców program artystyczny z okazji Dnia Matki i Ojca. Wszyscy uczniowie pięknie recytowali wierszyki i prezentowali piosenki, składali najserdeczniejsze życzenia swoim rodzicom. Nie odbyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła łza radości po policzku.

W dalszej części dnia rodzice i uczniowie klas młodszych bawili się uczestnicząc w zabawach ruchowych na sali gimnastycznej. Rodzice mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w skakaniu na skakance. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie z chustami animacyjnymi. W tym samym czasie na uczniów klas IV-VI czekały ciekawe zadania. Uczniowie w grupach przygotowywali zdrowe i pięknie udekorowane kanapki. Każdy uczeń miał możliwość sprawdzić własne umiejętności w dekorowaniu słodkiej babeczki. Oczywiście nie mogło się obyć bez rywalizacji sportowej. Współzawodnictwo sportowe odbyło się miedzy klasami w konkurencjach takich jak: skoki w workach, przenoszeniu piłeczki na łyżce, rzucaniu do wyznaczonego celu, jedzeniu jabłka zawieszonego na nitce itp. Rywalizację wygrała klasa V, drugie miejsce zajęła klasa VI, a trzecie klasa IV. Uczniowie za uczestnictwo otrzymali zdrowe nagrody w postaci świeżych owoców. Wszyscy uczniowie mieli możliwość udziału w biegu długim zorganizowanym na terenie zielonym wokół naszej szkoły. Trasa była wymagająca, ale do mety dotarli wszyscy uczestnicy. Odbył się również mecz w piłkę nożną między klasą VI i "Resztą świata". Drużyna "Reszty świata" wspierana była przez panią Agnieszkę Celińską, mimo to przegrała mecz.

W czasie zmagań sportowych uczniowie mogli pokrzepić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem - gorącą kiełbaską z bułką i napojem, a na deser otrzymali lody.

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Zadowoleni, uśmiechnięci i szczęśliwi wrócili do domu.

Untitled