Wycieczka do Warszawy

W dniu 15 kwietnia uczniowie klas III, IV, V, VI wraz z nauczycielkami: p. Ewą Kniaź - Pawelczyk i p. Dorotą Kiełbasa uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Towarzyszył nam również przewodnik. Wyjechaliśmy z Chłaniowa o godzinie 6:00. Jechaliśmy zgodnie z wytyczoną trasą i na miejsce dotarliśmy około godziny 10:20. Już podczas podróży mogliśmy podziwiać piękne widoki zza szyby autokaru. Nasz przewodnik bardzo ciekawie opowiadał. Wszyscy z zainteresowaniem go słuchali. Podróż minęła naprawdę szybko.

Nasz pobyt zaczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego. Wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy trybuny, płytę stadionu, mieliśmy możliwość zasiąść na ławkach kibiców oraz zajrzeć w różne ciekawe miejsca.

Po tym przeżyciu musieliśmy ochłonąć, więc wybraliśmy się na spacer uliczkami Starego Miasta. Byliśmy na Placu Zamkowym, obejrzeliśmy Kolumnę Zygmunta. Przewodnik przedstawił nam między innymi historię Barbakanu oraz Pomnika Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Później udaliśmy się pod Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie byliśmy świadkami zmiany warty.

Następnie zrobiliśmy sobie chwilę przerwy, którą dzieci wykorzystały na zabawę na jednym z warszawskich placów zabaw.

Ostatnim i chyba najważniejszym punktem pobytu w Warszawie było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa fizyki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Nasza wycieczka dobiegała końca. Ze stolicy wyjechaliśmy o 17:20. Po drodze wstąpiliśmy do restauracji McDonald's, by się trochę posilić po dniu pełnym wrażeń.

Pod szkołą w Chłaniowie byliśmy o 21:10, gdzie na dzieci z utęsknieniem czekali już rodzice.

Była to bardzo interesująca wyprawa i wszyscy uczestnicy byli zadowoleni. Już czekamy na kolejną wycieczkę!