Spotkanie Regionalne w Muzeum Wsi Lubelskiej

Dnia 20 maja 2012 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami - p. Marią Koprucha, p. Aliną Harasim, p. Ewą Kania uczestniczyli w promocji Gminy Żółkiewka. Organizatorem spotkania byli: Wójt Gminy Żółkiewka, Wojewódzka Rada Towarzystw Regionalnych w Lublinie, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Regionalne Towarzystwo Wsi Lubelskiej. Była to okazja do zaprezentowania szkoły. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Prezentowaliśmy swoje prace w podcieniu przy spichlerzu z Piotrowic. Na naszym stoisku obejrzeć można było dekoracje świąteczne, drzewka kwiatowe, kule kwiatowe, bukiety wykonane z krepiny i bibuły oraz świece woskowe. Szkoła prezentowała również pace uczniów klas młodszych, plakaty przedstawiające wizerunek szkoły.

Imprezę umilały występy Scholi z parafii p.w. Św. Mateusza w Chłaniowie, która pierwszy raz wyjechała poza teren Gminy, prezentując swoje utwory. W skład Scholi wchodzą uczniowie naszej szkoły. Było to niezwykłe dla wszystkich przeżycie; ciekawe doświadczenie na początku ich "kariery artystycznej".