X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej "Cztery pory roku"

W dniu 22 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Płonce odbył się X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod patronatem Wójta Gminy Rudnik. W konkursie uczestniczyło 19 uczniów z trzech szkół: Płonki, Rudnika i Chłaniowa. Każdy z recytatorów musiał przygotować dwa utwory, w tym jeden obowiązkowy wiersz Arkadiusza Łakomiaka i Krystiana Kuci "Cztery pory roku" a drugi dowolny, jednak tematycznie związany z porami roku.

Głównym celem konkursu było: budzenie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozwijanie zainteresowań twórczością polskich poetów, promowanie sztuki żywego słowa w środowisku szkolnym, wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstów literackich, ukazanie piękna poezji, nawiązanie współpracy między placówkami oraz popularyzowanie twórczości poetów opisujących piękno przyrody i krajobrazu ojczystego. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych:

• I grupa - dzieci z klas I - III - w tej grupie naszą szkołę reprezentowały uczennice: Amelia Jonasz i Natalia Szewczyk z klasy II oraz Wiktoria Duklewska z klasy III.
  • II grupa - dzieci z klas IV - VI - w tej grupie naszą szkołę reprezentowały uczennice: Małgorzata Chwałek z klasy IV oraz Jagoda Małysz i Aneta Chwałek z klasy V.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie recytatorów do konkursu były panie: Renata Rząd, Maria Koprucha i Dorota Kiełbasa.

Jury wysłuchało wszystkich uczestników, dokonało oceny i przyznało nagrody.

Uczennica klasy IV Małgorzata Chwałek zdobyła I miejsce w II grupie wiekowej i otrzymała książkową nagrodę. Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a opiekunowie pisemne podziękowania. Konkurs stał na wysokim poziomie. Dyrekcji i organizatorom bardzo dziękujemy.