Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

29 października 2014r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie - pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

Uroczystość uświetnili przybyli goście: pan wójt Jacek Lis, ksiądz proboszcz - Jerzy Koma, dyrektor szkoły - pani Marta Magier, rodzice oraz uczniowie z młodszych klas ze swoimi wychowawcami.

Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się swoimi umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Wszyscy spisali się "na medal".

W dalszej części uroczystości, pierwszoklasiści ślubowali na flagę państwową. Następnie każde dziecko zostało przyjęte przez Panią Dyrektor do grona braci uczniowskiej poprzez symboliczne dotknięcie dużym ołówkiem. Pan Wójt wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy, a wychowawczyni rożki obfitości wypełnione słodyczami.

Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.