Startujemy na planetę Zabawka - realizacja projektu "Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki"

Kolejna wyprawa, na którą razem z dziećmi wyruszamy to tym razem planeta Zabawka. Jest to wyjątkowa planeta, którą kochają i bardzo chętnie odwiedzają dzieci. Wszystko się może na niej wydarzyć. Spełniają się tam każde nawet niesamowite marzenia. Istnieje ona naprawdę!

Kiedy na niej lądujemy, zostajemy serdecznie powitani przez Grosika:

Witajcie,

Wylądowaliście na wyjątkowej planecie. Spędzicie na niej wiele miłych chwil. Przed Wami kilka interesujących i ciekawych zabaw oraz zadań. Pokażą Wam one, jak racjonalnie wydawać zarobione pieniądze i w jaki sposób robić zakupy nie ulegając wpływowi reklamy. Ponadto dowiecie się jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw i bezpiecznie jeździć na rowerze. Na pewno będzie ciekawie - zabierzcie się do pracy.

Podróż po planecie Zabawka poświęcona jest zagadnieniu wpływu reklamy na decyzję dziecka jako konsumenta. Kształtowana jest jego postawa sprzyjająca aktywnemu uczestnictwo w życiu rodziny i podejmowaniu samodzielnych decyzji. Podejmowane są też tematy bezpiecznych i niebezpiecznych zabawek.

Poprzez aktywny udział w zadaniach edukacyjnych uczniowie poszerzają swoją wiedzę na temat reklamy i jej wpływu na ich decyzje dotyczące zakupów. Dowiadują się w jaki sposób "nie dać się reklamie". Poznają sposoby na racjonalne dokonywanie zakupów i kształtują świadomość wpływu reklamy na dokonywane zakupy.

Na planecie Zabawka podróżnik:

• pozna zasady udanych zakupów,
  • porozmawia o wpływie reklamy na dokonywane zakupy,
  • dowie się o potrzebie racjonalnego wydawania pieniędzy,
  • pozna pojęcia: reklama, marka, oferta, jakość, data ważności, produkt, konsument,
  • będzie doskonalić umiejętność liczenia pieniędzy rozwiązując różnorodne zadania,
  • zastosuje zdobytą wiedzę w praktyce, podczas symulacji zakupów,
  • pozna budowę roweru oraz przepisy ruchu drogowego dotyczące jazdy rowerem,
  • będzie się stosować do zasad bezpieczeństwa na placu zabaw,
  • porozmawia na temat bezpiecznych zabaw i zabawek,
  • będzie rozwijał umiejętność pracy w grupie.

Odwiedziny na takiej ciekawej planecie i przeżycie przygody - uczenia się i zabawy są zawsze zachętą do dalszych podroży, co niebawem nastąpi.