Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny 2012

10 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Chłaniowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny, przeznaczony dla klasy IV Szkoły Podstawowej w Chłaniowie oraz klasy V Szkoły Podstawowej w Żółkiewce. Pani Ewa Kania powitała przybyłych gości i uczestników konkursu. Uczniowie z Chłaniowa przygotowali część artystyczną, następnie odbył się konkurs.

W tym roku szkolnym organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Chłaniowie. Do udziału w konkursie przystąpiło 26 uczniów z obu szkół. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Janina Bukowska - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Żółkiewce oraz p. Ewa Kania - nauczyciel przyrody Szkoły Podstawowej w Chłaniowie.

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny składał się z konkurencji wiedzy (wyłonienie laureatów na podstawie testu) i turnieju ekologicznego (w formie zabawy). Konkurs wiedzy został przeprowadzony w jednym etapie, na który złożył się test liczący 20 pytań jednokrotnego wyboru, za który uczeń mógł otrzymać 1 pkt. Maksymalna ilość punktów do zdobycia - 20. Po konkurencji wiedzy komisja sprawdziła prace uczniów. Wyłoniono laureatów z obu szkół. Ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie I miejsce zajęła Julia Garbacz, II miejsce - Diana Zdybel, III miejsce - Miłosz Miszczak. Ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce I miejsce przypadło Julii Grabek, II miejsce - Pawłowi Komanowi, III miejsce - Julii Kołodziejczyk.

W turnieju ekologicznym brały udział 5 osobowe drużyny wytypowane z obu szkół (w drodze eliminacji): Grupa "Czerwoni", "Żółci", "Zieloni", "Pomarańczowi", "Niebiescy". Po turnieju ekologicznym wyłoniono grupę zwycięską - Grupa "Żółci". Po zmaganiach konkursowych, dla uczniów, przygotowano mały poczęstunek. Wręczono laureatom dyplomy i nagrody (książki i globusy).

Nagrody ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Gmina Żółkiewka.