Ma造 konkurs recytatorski "Rado嗆 ubrana w s這wa"

Dnia 18 marca 2015 roku o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Ch豉niowie odby si Ma造 Konkurs Recytatorski RADO汎 UBRANA W SΜWA. G堯wnym celem tegorocznej edycji konkursu sta豉 si popularyzacja tw鏎czo軼i Danuty Wawi這w - poetki, prozaika, autorki s逝chowisk radiowych i licznych tekst闚 piosenek dla dzieci. W konkursie udzia wzi窸o 17 uczni闚 z klas 0-III, kt鏎zy przygotowali ciekawe i oryginalne interpretacje jej wierszy. Konkurs przygotowa造: wychowawczynie uczni闚 klas 0-III panie: Bo瞠na Kwiatkowska, Anna Chmura, Maria Koprucha i Renata Rz康. Warunki uczestnictwa w konkursie by造 nast瘼uj帷e:

• ka盥a klasa mog豉 zg這si dowoln liczb recytator闚,
  • repertuar uczestnika stanowi jeden wiersz Danuty Wawi這w, tematyka tekst闚 by豉 dowolna,
  • uczestnik mia obowi您ek poda tytu wiersza,
  • czas wyst瘼u by ograniczony do 5 minut.
Konkurs ten sta si doskona陰 okazj, aby:

• rozwija uzdolnienia artystyczne w鈔鏚 dzieci oraz uczy ich wra磧iwo軼i na s這wo poetyckie,
  • zach璚a do wyst瘼闚 na scenie,
  • prezentowa umiej皻no軼i uczni闚,
  • uczy uczni闚 rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Recytacj ocenia這 Jury w sk豉dzie: pani Dorota Kie豚asa i pani Ewa Knia- Pawelczyk. Komisja bior帷 po uwag interpretacj utworu, kultur mowy oraz og鏊ny wyraz artystyczny przyzna豉 nast瘼uj帷e nagrody:

I miejsce - Zdybel Daniel (klasa I)

II miejsce - Matyjaszek Dorota (klasa III)

III miejsce - Podg鏎ski ㄆkasz (klasa II)

Wyr騜nienia otrzyma造:

Dani這 Joanna (klasa 0)

Cimek Agata (klasa II)

Berbe Konrad (klasa II)

Duklewska Wiktoria (klasa III)

Uczniowie, kt鏎zy zdobyli pierwsze trzy miejsca otrzymali nagrody ksi捫kowe, dyplomy i s這dycze. Osobom z wyr騜nieniem przyznano dyplomy i s這dkie upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali r闚nie dyplomy i upominki. Dzi瘯i takim konkursom dzieci mia造 okazj zaprezentowa sw鎩 talent przed wi瘯sz publiczno軼i, a to zapewne zaowocuje sukcesami w przysz這軼i. Uczniowie deklamuj帷 wiersze uszlachetniaj swoje i publiczno軼i dusze...

Organizatorzy sk豉daj serdeczne podzi瘯owania recytatorom i ich opiekunom, komisji oceniaj帷ej a tak瞠 wszystkim tym, kt鏎zy pomogli w przygotowaniu konkursu.

Ilo嗆 ods這n