Słuchaj przyrody - bądź Eko

Dnia 11 marca 2015 roku o godz. 08:00 w Szkole Podstawowej w Chłaniowie zawitał clown Walduś. Gość zaprezentował dzieciom swój program: "Słuchaj przyrody - bądź Eko".

Uczniowie mieli okazję w połączeniu z cyrkowymi sztuczkami uczyć się o ekologii poprzez zabawę i humor. Clown swoim występem oczarował wszystkie dzieci. Bawił swoim śmiesznym zachowaniem. Program wciągnął uczniów do wspólnej zabawy. Były sztuczki, zabawne skecze i psikusy, a wszystko splecione ważnymi zagadnieniami o ochronie środowiska, na które dzieci mają również wpływ _ zaśmiecanie przyrody i segregacja śmieci. Walduś przypomniał nam jak długo rozkładają się poszczególne rodzaje śmieci w przyrodzie: plastikowa reklamówka potrzebuje 100 lat, aluminiowa puszka 500 lat. Nie zabrakło również zabaw z czynnym udziałem dzieci, które zostały przez clowna obficie nagrodzone słodyczami. Raz po raz wybuchały salwy śmiechu spowodowane fantastycznymi strojami i rekwizytami, którymi posługiwali się uczestnicy zabawy. Uczniowie byli aktorami, brali udział w reklamie. Mieli również spotkanie z gwiazdami piłki nożnej. Walduś nie tylko nas bawił, ale i uczył jak być bardziej EKO.

Program było naprawdę atrakcyjny i pouczający. Ciekawe było to, że oprócz sporej dawki humoru dzieci poznały ważne zagadnienia z ochrony środowiska. Pomysłowy i humorystyczny występ wszystkim się podobał. Dziękujemy Waldusiowi za wspaniały program i z niecierpliwością czekamy na jego następną wizytę. Clown Walduś obiecał, że z pewnością nas jeszcze odwiedzi.