Rozstrzygnięcie powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom"

W dniu 27 lutego 2015 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie ogłoszono wyniki powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom". Konkurs został zaadresowany do dzieci, młodzieży a także twórców nieprofesjonalnych zainteresowanych tematyką pożarnictwa. Jego głównym celem było zaciekawienie problematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Obszar tematyczny konkursu objął uczestnictwo środowiska strażackiego w szkoleniach, zawodach, akcjach gaśniczo _ ratowniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz zagadnienia wiążące się z historią pożarnictwa. Technikę wykonania prac pozostawiono do wyboru uczestnikom. Do kolejnego etapu konkursu, na szczeblu wojewódzkim, zakwalifikowało się 9 osób w 3 grupach wiekowych, w kategorii kl. I-III zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły _ Natalia Szewczyk.

Wszystkim zakwalifikowanym do dalszego etapu zmagań wręczono nagrody w postaci artykułów plastycznych, sprzętu sportowego oraz słodyczy. Miłą atrakcją było również zwiedzanie budynku PSP Krasnystaw, prezentacja sprzętu gaśniczo-ratowniczego i samochodów strażackich.