XXII Gminny Festiwal Kolęd, Jasełek i Pastorałek

W niedzielne popołudnie 18 stycznia 2015 roku w Gminnej Hali Sportowej w Żółkiewce odbył się XXII Gminny Festiwal Kolęd, Jasełek i Pastorałek. Jak co roku organizacji festiwalu podjął się Ośrodek Kultury Samorządowej z Żółkiewki. Impreza skupiła dużą grupę kolędujących: dzieci, młodzież i dorosłych. Festiwal cieszy się od wielu lat dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy. Zaproszona publiczność podziwiała różne zespoły: wokalne, wokalno - instrumentalne, chóry, grupy kolędujące oraz solistów. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom artystyczny. Festiwal nie miał charakteru konkursu, ale był prezentacją jasełek oraz przeglądem polskich kolęd i pastorałek. Podstawowym jego celem było poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, uwrażliwienie dzieci i młodych ludzi na piękno kolędowania w naszej gminie, budzenie i rozwijanie zainteresowań i umiejętności muzycznych, kształtowanie przynależności do środowiska lokalnego oraz przygotowanie do publicznych wystąpień. Celem imprezy była również wymiana doświadczeń między wykonawcami i integracja różnych grup wiekowych. Na Festiwalu Szkołę Podstawową z Chłaniowa reprezentowała liczna grupa dzieci z klas II, III, IV i V (33 osoby) przedstawiająca Bajkowe Jasełka. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie były panie: Renata Rząd i Maria Koprucha. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich rodziców za zaangażowanie i pomoc przy organizacji Bajkowych Jasełek. Charakteryzacja dzieci i projekty kostiumów przygotowane przez rodziców tworzyły wspaniały bajkowy świat. Dziękujemy również za akompaniament muzyczny Damianowi Lewickiemu. Po koniec Festiwalu organizatorzy wszystkim artystom zapewnili poczęstunek oraz wręczyli opiekunom pamiątkowe dyplomy. Takie spotkania sprawiają wiele radości i motywują do podejmowania wspólnych działań na przyszłość. Dziękujemy wszystkim organizatorom za przygotowanie tej imprezy.