Jasełka w Kościele parafialnym pw. św. Mateusza Apostoła w Chłaniowie

Dnia 6 stycznia 2015 roku w święto Trzech Króli dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie przedstawiły w Kościele parafialnym Bajkowe jasełka. W to wyjątkowe święto wspominamy Trzech Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do Jezusa i złożyli dary. Król Kacper złożył kadzidło - uznając w Jezusie Boga; Melchior podarował złoto - uznając w Dzieciątku godność królewską; Baltazar złożył w darze mirrę - uznając w Nim Mesjasza i zapowiadając Jego męczeńską śmierć.

W tym roku do Betlejemskiej stajenki w Kościele św. Mateusza Apostoła przybyły oprócz Trzech Króli niezwykłe postacie z baśni i bajek. Przy szopce pojawili się tacy bohaterowie jak: Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Calineczka, Królowa Śniegu, Pinokio, Sierotka Marysia, Jaś i Małgosia, Pszczółka Maja, Kopciuszek, Smerfetka. Ofiarowali oni Nowonarodzonemu Jezusowi różne dary.

Jasełka z udziałem postaci bajkowych wzbudziły duże zainteresowanie wśród oglądających parafian. Każdy z aktorów przekazywał jakieś życiowe motto. Chrześcijańskie wartości zawarte są w wielu baśniach i bajkach, które uczą, że dobro zawsze zwycięża nad złem. Postacie te odzwierciedlały także nasze charaktery i postępowanie. Ukazywały prawdy i wartości o naszym życiu dzisiaj. Przedstawienie wywołało wśród widzów wiele pozytywnych uczuć i emocji, wzruszyło, zachwyciło, a czasami nawet rozbawiło. Jasełka powstały dzięki wytrwałej pracy aktorów, którzy przez wiele tygodni przygotowywali się do odtwarzania swych ról i ofiarnemu zaangażowaniu ich rodziców. Dzieci starały się jak najpiękniej odegrać swoje role, wczuwały się w grane przez siebie postacie, były przejęte, ale jednocześnie radosne z możliwości występowania w tak wyjątkowym przedstawieniu.

Ksiądz Proboszcz Jerzy Koma podziękował dzieciom i paniom: Marii Koprucha i Renacie Rząd za bardzo inspirujące Bajkowe jasełka. Słowa wdzięczności skierował również do pani Dyrektor Marty Magier, za zaangażowanie i wkładane serce w organizowanie uroczystości o charakterze religijnym. Podkreślił, że każde świąteczne spotkanie ma wpływ na wychowanie dzieci w duchu chrześcijańskich wartości.

Parafianie obdarzyli wykonawców serdecznymi i gromkimi brawami. Bardzo dziękujemy parafialnej scholi, która pomogła nam śpiewać kolędy przy akompaniamencie Damiana Lewickiego. Niespodzianką od Księdza Proboszcza był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Księdzu Proboszczowi i Parafianom mówimy nasze wdzięczne: DZIĘKUJEMY! Wspólnie zaśpiewaną kolędą zakończyliśmy w naszej Parafii uroczyste świętowanie Trzech Króli.