Konkurs Wiedzy Prewencyjnej "Jestem bezpieczny"

W hali sportowej MOSiR w Krasnymstawie już po raz 9 odbył się 24 maja 2012 roku finał powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej pod hasłem "Jestem bezpieczny". Zakwalifikowało się do niego 10 szkół podstawowych z powiatu krasnostawskiego: w Chłaniowie, Fajsławicach, Gorzkowie, nr 5 w Krasnymstawie, Krzywem, Kraśniczynie, Małochwieju Dużym, Płonce, Siennicy Różanej i Tarnogórze.

Celem konkursu było przedstawienie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz szkodliwości działania używek.

Po zaciętej rywalizacji w trzech konkurencjach (plakat, prezentacja szkoły, test wiedzy), najwięcej punktów zdobyła nasza Szkoła Podstawowa w Chłaniowie i to ona zajmując I miejsce przeszła do rozgrywek wojewódzkich reprezentując powiat krasnostawski.

Uczniowie naszej zwycięskiej drużyny: Julia Garbacz, Edyta Tomaszek, Milena Stasak, Miłosz Miszczak, Kamil Gąbka, Patryk Małysz otrzymali z rąk Starosty Janusza Szpaka i Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie mł. insp. Andrzeja Kowalskiego puchar oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe: namioty, deskorolki, kompasy, książki i piłki. Wszyscy dobrze się bawili i zadowoleni wrócili do domu.