Święty Mikołaj - patron dobroci

"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy..."

5 grudnia 2014 roku o godz. 8:30 przybył do naszej szkoły wyczekiwany przez wszystkich św. Mikołaj. Chociaż za oknami brakowało śniegu, nastrój świąteczny w naszej szkole gościł od samego rana. To była właśnie zasługa św. Mikołaja.

W oczach dzieci było widać iskierki radości, wyczekiwania i zaciekawienia. Dostojny gość wędrował od klasy do klasy i z radością witał się ze wszystkimi. Szczególnym punktem wizyty były oczywiście indywidualne spotkania uczniów i wychowawców ze św. Mikołajem w swoich klasach. Mimo wielkiego zapracowania w tym dniu, nasz dobry święty znalazł czas na rozmowę prawie z każdym dzieckiem. Poszczególne klasy przygotowały dobrodusznemu gościowi różne niespodzianki: piosenkę, wierszyk, laurkę lub zabawę. Św. Mikołaj zadawał dzieciom wiele pytań i opowiadał ciekawe historie. Uczniowie chętnie rozmawiali ze św. Mikołajem o szkole i oczywiście chwalili się, że są bardzo grzeczni... . Ukochany święty wręczył każdemu dziecku niezwykłą niespodziankę. Prezenty były wspaniałe. Królowały w nich zabawki, puzzle, książki, ozdoby świąteczne no i przede wszystkim słodycze. W klasach dzieci dzieliły się wrażeniami, oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Zdjęcia zrobione ze św. Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką z tego spotkania.

Dzień św. Mikołaja przypomina nam o dobroci i hojności ludzkiego serca. Patron dobroci sprawia nam co roku wiele radości. Zachęca, by stawać się każdego dnia coraz lepszym. Dziś, potrzebujemy takich ludzi, takich świętych, którzy swoją obecnością pomagają nam być po prostu dobrymi. Dlatego kochamy Cię święty Mikołaju! Nie zapomnij o nas za rok!