Sukces Małgosi Chwałek

27.11.2014 r. Małgosia Chwałek z klasy IV wzięła udział w etapie wojewódzkim 18 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie. Wystąpiło w nim 110 recytatorów z całego województwa lubelskiego. Powiat krasnostawski reprezentowała uczennica naszej szkoły i jeden uczeń ze szkoły w Krasnymstawie.

Konkurs osiągnął pełnoletność. Z tej okazji recytatorzy mówili o problemach, zjawiskach, sprawach, jakie są im znane i bliskie z otaczającej rzeczywistości, tej, w której żyją. Dla każdego było to coś innego. W tym roku obowiązywały teksty polskich prozaików, poetów i dramatopisarzy, których debiut literacki datowany jest po 1989 roku. Małgosia bardzo pięknie recytowała wiersz Natalii Usenko "Mama się odchudza".

10 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie odbył się Koncert Galowy oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. Trzydziestu jeden laureatów konkursu z całego województwa lubelskiego, w towarzystwie nauczycieli i rodziców uczestniczyło w uroczystości zorganizowanej w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie. Nagrody i wyróżnienia wręczył Artur Sępoch - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Nastrój był bardzo podniosły i uroczysty. Nasza uczennica została laureatką, otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Uczennicę przygotowała Dorota Kiełbasa. Małgosi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!