Cyrk "Fokus" w naszej szkole

3 listopada 2014r. o godzinie 10:30 przybył do naszej szkoły przezabawny cyrk "Fokus" ze swoim ciekawym programem. Uczniowie z klas 0-VI wraz z opiekunami zobaczyli między innymi: pokaz iluzji, akrobatykę, wesołego klauna, żonglerkę, mini rowerek, występ z hula-hoop, tresurę pudelka, fakira, a na zakończenie egzotyczną jaszczurkę "legwana zielonego".

Dużym zainteresowaniem cieszył się kolorowo wymalowany przebieraniec - klaun, który był w za dużych butach, w za szerokich spodniach i ze sztucznym kolorowym noskiem. Umiał rozśmieszać publiczność i dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach wesołego klauna Maniusia. Zobaczyły również piękne żywe zwierzęta. Każdy chciał pogłaskać wytresowanego pieska, wyczarowanego królika i zielonego legwana. Publiczność miała możliwość wzięcia czynnego udziału w programie. Uczniowie próbowali swoich sił na małym, akrobatycznym rowerku oraz poczuli siłę magii na własnej skórze.

Cyrkowcy sprostali naszym oczekiwaniom. Program był bardzo bogaty i dopasowany adekwatnie do wieku naszych dzieci, które chętnie, jak widać na zdjęciach brały udział w widowisku.

Podziwialiśmy umiejętne wyczucie czasu, zręczność, siłę i gibkość ciała cyrkowców. Wiele artystycznych pokazów wymagało także wyjątkowego poczucia równowagi i precyzji. Wszyscy uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem wielu różnych umiejętności teatralnych, muzycznych i gimnastycznych cyrku "Fokus".