Byliśmy w kinie

29 października 2014r. uczniowie klas III - VI wraz z opiekunkami wybrali się do Zamościa. Celem wyjazdu było obejrzenie filmu "Wakacje Mikołajka" w kinie "Stylowy".

Mikołajek to bohater cyklu opowieści Sempe i Goscinny'ego, który jest szczególnie bliski czwartoklasistom, gdyż jedna z cyklu książek jest w kanonie ich lektur.

Film trwał prawie 100 minut, wyreżyserował go Francuz, Laurent Tirard. Uczniowie byli zachwyceni obrazem. Film rozbawiał ich do łez, niosąc jednocześnie istotne treści wychowawcze.

Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku, nie tylko dla naszych uczniów, ale tych we Francji także, a zwłaszcza dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną, wakacyjną podróż. Bohater trafił w sam środek malowniczej Bretanii, a wszędzie tam, gdzie pojawi się Mikołajek, nie zabraknie niezapomnianych przygód. Sympatyczna postać Buni rozbawiała, a miłosne perypetie głównego bohatera okazały się być także doświadczeniem niejednego ucznia.

Świetny film, piękne zdjęcia! Warto było obejrzeć "Wakacje Mikołajka". Niezdecydowani obiecali ochoczo sięgnąć po lekturę, bowiem obraz kinowy zachęcił ich do poznania przygód tego sympatycznego, aczkolwiek niesfornego chłopca.