Pierwszy Dzień Wiosny 2012

Marzec nieodłącznie kojarzy się z pierwszym dniem wiosny. Wszystkie dzieci z niecierpliwością go oczekują. Tak też było w Szkole Podstawowej w Chłaniowie, gdzie 21 marca 2012 r. świętowaliśmy nadejście WIOSNY!!! Wyjątkowo długa i mroźna zima dała nam się we znaki. Tym większa była więc nasza radość z symbolicznego jej pożegnania.

Tego dnia uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zagadki o tematyce wiosennej, uczestniczyli w zabawach sprawnościowych. Mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat nadchodzącej pory roku, a także sprawnością fizyczną. Najważniejszym punktem uroczystości było przedstawienie pt. "Wiosna na łące", w którym brali udział uczniowie klasy IV i VI, oczywiście pochód z Marzanną i symboliczne "wypędzenie zimy" poprzez jej spalenie.

Uczennice z klasy IV - Patrycja Opalińska i Magdalena Puchala - wykonały Marzanny. Aż szkoda je było niszczyć, ale żeby tradycji stało się zadość - zostały spalone na boisku szkolnym w obecności uczniów i nauczycieli.

Impreza stała się wspaniałą okazją dla kultywowania tradycji szkolnych oraz integrowania się zespołów klasowych.