Święto Pieczonego Ziemniaka

Dnia 17 września 2014 roku o godzinie 08:00 uczniowie klas I - VI wraz z wychowawczyniami wyruszyli na coroczną wyprawę do lasu, aby tam rozpaleniem ogniska rozpocząć obchody "Święta Pieczonego Ziemniaka". Udana zabawa rozpoczęła się w niecodziennej scenerii lasu. Pierwszym zadaniem każdego uczestnika była pomoc w przygotowaniu ogniska. Następnie dzieci poszerzyły wiedzę na temat tradycji związanej z wykopkami. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.

Potem do ogniska wrzucono mnóstwo ziemniaków, które piekły się dość długo. Wielką atrakcją było pieczenie kiełbasek na przygotowanych przez siebie kijkach. W aurze leśnej zieleni, w promieniach słońca i przy ognisku delektowaliśmy się upieczonymi ziemniakami i pysznymi kiełbaskami, jak potrawami z najlepszej kuchni świata. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż wszystkim dopisywał apetyt.

Uczniowie nie mieli kiedy się nudzić, bowiem wśród atrakcji znajdowało się wiele ciekawych konkurencji. Najwięcej radości sprawił konkurs na najbardziej pomysłową charakteryzację twarzy malowanej czarnym węglem. Uczennice klasy VI okazały się bardzo twórcze i najlepsze w tej konkurencji. Dzieci śpiewały swoje ulubione piosenki i odpoczywały wygodnie na leśnej polanie. Ciekawe były także zabawy w podchody o charakterze sprawnościowym, czynnościowym i orientacyjnym. Sprawiły wszystkim wiele radości, gdyż uciekająca grupa pozostawiała po sobie strzałki, natomiast grupa pościgowa miała za zadanie złapać uciekających.

Humory i pogoda dopisały, więc i zabawa była znakomita. Wszyscy wrócili do szkoły pełni entuzjazmu i pogody ducha. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny piękny dzień z pachnącym pieczonym ziemniakiem i kiełbaską na pewno wszyscy będziemy długo pamiętać.