Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015. Najpierw w kościele parafialnym pw. Św. Mateusza w Chłaniowie odbyła się msza św. odprawiona przez ks. Jerzego Komę w intencji uczniów i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny. Po mszy świętej uczniowie udali się do szkoły na dalszą część obchodów inauguracji roku. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu, po czym nastąpiła część artystyczna. Wzięli w niej udział uczniowie klasy V. Po występie artystycznym głos zabrała dyrektor szkoły Pani Marta Magier, która serdecznie powitała wszystkich uczniów, szczególnie ciepło dzieci pięcioletnie , nowych uczniów z kl. II i III życząc im, aby szkoła była dla nich miejscem bezpiecznym i przyjaznym, w którym będą mogły zdobywać nowe wiadomości i umiejętności, odkrywać swoje talenty i osiągać sukcesy, przekazała też najważniejsze informacje na temat organizacji pracy w nowym roku szkolnym. Po uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. Na zakończenie kl. IV - VI wraz z opiekunami udały się pod pomnik, aby oddać hołd pomordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom Chłaniowa i Władysławina.