Dzień Rodziny 2012

W poniedziałek 11 czerwca 2012 r. odbyło się w naszej szkole święto najukochańszych osób - Mamy i Taty.

Obchodzony DZIEŃ RODZINY był okazją od przypomnienia o wadze rodziny, o naszym przywiązaniu do niej i o roli, jaką pełni w wychowaniu młodego pokolenia.

Rodzina to nie tylko najbliższe człowiekowi środowisko życia, zaspokajania najbardziej podstawowych jego potrzeb, lecz także środowisko wychowawcze. To właśnie rodzina ma decydujący wpływ na kształtowanie się osobowości dziecka, sfery moralnej, jego postaw i wartości. Niewątpliwie właśnie tradycje rodzinne stanowią ogromną wartość wychowawczą, gdyż odpowiednio wpajane, przekazywane i dziedziczone, wyzwalają w nas przede wszystkim pozytywne uczucia i stanowią kierunkowskaz tego, jak należy żyć i zachowywać się.

Chociaż żyjemy w czasach ogromnego pośpiechu i zmagamy się z mnóstwem codziennych spraw dobrze uświadomić sobie, że nasze "wspólne bycie" z dziećmi to inwestycja w prawidłowy ich rozwój w więź emocjonalną, w ich przyszłość. Warto więc w takim dniu, zatrzymać się na chwilę, odłożyć wszystkie inne czynności i poświęcić czas swoim najbliższym.

Z okazji Dnia rodziny, dzieci z klas 0-III pod czujnym okiem wychowawczyń: R. Rząd, M. Koprucha, A. Chmura i B. Kwiatkowskiej, przygotowały dla rodziców program artystyczny. Wszyscy uczniowie pięknie recytowali wierszyki i prezentowali piosenki, składali najserdeczniejsze i najgorętsze życzenia swoim rodzicom. Nie odbyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła łza radości po policzku.

Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech a dzieci były dumne, że w taki sposób mogły podziękować im za wszystko, co dla nich robią. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze. Na pewno na długo pozostanie nam wszystkim w pamięci.