Konkurs czytelniczy "Czytanie, to mądra rzecz"

17 czerwca 2014 r. w naszej szkole zorganizowano konkurs czytelniczy dla uczniów klasy I pod hasłem: "Czytanie, to mądra rzecz". Był to konkurs wewnątrzklasowy, jednoetapowy, w którym wzięło udział 6 uczniów. Konkurs zorganizowała pani Maria Koprucha. Jego celem było: rozbudzanie pasji czytania i świadomości czytelniczej, popularyzacja serii wydawniczych, książek dla dzieci, zachęcanie do korzystania z biblioteki, wzbogacenie słownictwa związanego z książką, czytelnictwem, czasopismem, biblioteką i rozwijanie twórczego myślenia. Konkurs był przeprowadzony w formie ustnej prezentacji wybranych wierszy, zagadek i tekstów dowolnych autorów. Uczniowie reprezentowali bardzo ciekawe teksty literackie i byli oceniani według ustalonych kryteriów:

1. Oryginalność i trafność wyboru tekstu. Znajomość tekstu.

2. Właściwe tempo mówienia (dostosowane do sytuacji ukazanej w tekście; przestrzeganie znaków interpunkcyjnych).

3. Płynność czytania (opanowanie tekstu, spójność, właściwe tempo recytacji).

4. Wyraźne czytanie (uczeń jest słyszany i rozumiany).

5. Wyraziste czytanie (uczeń dostosowuje sposób czytania do sytuacji ukazanej w tekście; głosem wyraża uczucia, zaciekawia, wzrusza itp.).

Do jury konkursowego należała pani Dorota Kiełbasa - bibliotekarka i wychowawczyni klasy Maria Koprucha. Jury wysłuchało wszystkich uczestników konkursu, dokonało oceny i przyznało nagrody. Najlepszymi w konkursie okazali się:

1. Amelia Jonasz

2. Natalia Szewczyk

3. Konrad Berbeć

Po zakończeniu wszystkim uczestnikom zostały wręczone ciekawe niespodzianki.

Zwycięzcom gratulujemy!