Wycieczka do Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji"

11 czerwca dzieci z klas m這dszych naszej szko造, ale i niekt鏎zy starsi, bardzo dzielnie i w atmosferze rado軼i sp璠zi造 czas na ca這dniowej wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji".

Wra瞠 by這 co nie miara:

W "Lataj帷ej Chacie" mog造 przekona si, co si dzieje, gdy pod這ga jest pod k徠em, a 軼iany maj prost tapet (dezorientacja wywo豉na sprzeczno軼i sygna堯w docieraj帷ych do m霩gu z r騜nych zmys堯w powodowa豉 niemo積o嗆 poruszania si w normalny spos鏏). Mia造 w niej tak瞠 mo磧iwo嗆 zobaczy wod, kt鏎a sp造wa豉 "do g鏎y", a puszczane pi貫czki turla造 si "odwrotnie" do prawa grawitacji.

W "Muzeum Iluzji" dzieci mog造 bli瞠j poznawa zjawisko z逝dzenia optycznego na przyk豉dzie krzywych zwierciade oraz r騜nego rodzaju hologram闚.

W "Tunelu Zapomnienia" odwa積i mogli spr鏏owa przej嗆 po ciemku w鈔鏚 wiruj帷ych 鈍iate - prawdziwa sztuka, aby nie straci r闚nowagi.

W鈔鏚 eksponat闚 do aktywnej zabawy dzieci pr鏏owa造 tak瞠 zmierzy si z powietrznymi strumieniami i umie軼i na nich pi貫czki oraz da po這篡 swoj g這w na talerzu.

Poza tym dzieci spr鏏owa造 swoich si w wiklinowym tunelu - by造 pe軟e energii i bez trudu przebiega造 labirynt szukaj帷 odpowiedniego wyj軼ia.

Na dmuchanym placu zabaw wykazywa造 si wprost niespo篡t energi. Mia造 tak瞠 mo磧iwo嗆 poustawiania gigantycznych szach闚, obejrzenia "Mebli Olbrzyma" w skali 4:1 oraz fontanny w postaci kranu, z kt鏎ego leci woda, chocia nigdzie nie jest pod陰czony.

Nie zabrak這 te akcent闚 ekologicznych: na 軼ie盧e zdrowia pokonywali鄉y poszczeg鏊ne przeszkody w zespo豉ch kilkuosobowych. Podziwiali鄉y tak瞠 kucyki i kr鏊iki w mini zoo oraz urz康zili鄉y sobie prawdziwy piknik na 鈍ie篡m powietrzu. Pe軟i niesamowitych prze篡 wr鏂ili鄉y oko這 20:00 do szko造, gdzie czekali st瘰knieni rodzice.

Ilo嗆 ods這n