Podsumowanie konkursu "Legendy Ziemi Krasnostawskiej"

Dnia 13 czerwca 2014 r. Biblioteka Powiatowa w Krasnymstawie po raz jedenasty podsumowała powiatowy konkurs literacko - plastyczny "Legendy Ziemi Krasnostawskiej". Komisja konkursowa : Joanna Kawęcka - nauczyciel plastyki MDK Krasnystaw, Eliza Nesteruk - emerytowany nauczyciel języka polskiego, Dorota Korkosz - starszy kustosz PBP w Krasnymstawie oceniła 154 prac uczniów klas IV nadesłanych z 16 szkół podstawowych powiatu krasnostawskiego (zgłoszono 113 prac plastycznych i 41 prac literackich). W kategorii literackiej uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisanie własnej legendy.

V miejsce zajęła nasza uczennica Ilona Surowiecka za pracę "Legenda Chłaniowie" pod kierunkiem pani Marty Magier. Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez powiat krasnostawski. Nagrody wręczał starosta krasnostawski Janusz Szpak.

Gratulacje dla Ilonki!