II Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

6 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej w Chłaniowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny. Tematyka związana była z historią i mitologią starożytnej Grecji. Celem konkursu było propagowanie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów klas piątych. W konkursie brało udział 9 uczniów, reprezentujących 3 szkoły: Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, Szkoła Podstawowa w Płonce i Szkoła Podstawowa w Chłaniowie.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00. Nauczycieli i uczniów przywitała pani dyrektor. Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe, polegające na rozwiązywaniu przez uczniów w ciągu 30 minut testu wiedzy złożonego z 30 zadań sprawdzających wiedzę o historii i mitologii starożytnej Grecji. Sprawnym przebiegiem i sprawdzaniem prac zajmowała się komisja złożona z nauczycieli szkół biorących udział w konkursie: panie Barbara Ochniowska - Łyś, Danuta Błaszczak i Dorota Kiełbasa. Oczekiwanie na wyniki konkursu uprzyjemniał uczestnikom słodki poczęstunek.

Po zakończeniu pracy, komisja ogłosiła wyniki rywalizacji:

I miejsce - Kamil Mazurek ze Szkoły Podstawowej w Płonce,

II miejsce - Mateusz Krzywicki ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce,

III miejsce - Weronika Magier ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie, Klaudia Ciupak ze Szkoły Podstawowej w Płonce, Mateusz Piskorek ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła pani dyrektor Marta Magier.