Rajd rowerowy do Radecznicy

21 maja 2014 roku uczniowie klasy V i VI naszej szkoły pod opieką pani Ewy Kniaź - Pawelczyk oraz pani Justyny Szymaniak wyruszyli na rajd rowerowy do Radecznicy.

Celem rajdu było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu. Trasa naszej wycieczki wiodła malowniczymi drogami do Sanktuarium w Radecznicy.

Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Radecznicy to ważny obiekt pielgrzymkowy, zwany Lubelską Częstochową. Składają się na niego barokowy, jednonawowy kościół z charakterystyczną, widoczną z daleka fasadą oraz przylegający doń klasztor Bernardynów. Na miejscu uczniowie zwiedzili kościół oraz kaplicę na wodzie. Czas wolny spędzili jedząc lody i spacerując wokół kaplicy, pod którą znajdują się liczne źródła. Według przekazów, św. Antoni ukazując się Szymonowi pobłogosławił wodę, dzięki której wielu ludzi dostąpiło uzdrowienia. Orzeźwieni zimną źródlaną wodą ruszyliśmy w drogę powrotną.

Była to z całą pewnością fascynująca wyprawa, wymagająca dużej wytrwałości i samodyscypliny. Pogoda jak zwykle nas nie zawiodła, a humory dopisywały wszystkim uczestnikom.